Sporta segumi

Sporta segumi

Veicam jebkura veida grīdas segumu ieklāšanu, izmantojot populārāko ražotāju materiālus un mūsu ilggadējo pieredzi Latvijas tirgū.

PIETEIKT PAKALPOJUMU

Sporta grīdas iekštelpās – elastīgas un drošas

Grīdas izliece, bumbas atlēciens, trieciena enerģijas absorbēšana, slīdamība, noturība pret spiedienu punktā, – tās ir būtiskākās prasības, kas iekļautas sporta telpu grīdu regulējošā standartā DIN 18032-2, pēc kura lielā mērā vadās sporta celtņu iekštelpu grīdu segumu ražotāji un ieklājēji Eiropā.

Izdarot pasūtījumu iekštelpu sporta grīdai, svarīgi ir zināt, kādiem sporta veidiem un aktivitātēm tiks paredzēta konkrētā zāle, jo dažādiem sporta veidiem ir atšķirīgas prasības pret grīdu. Ir iespējams izvēlēties arī universālu grīdas segumu, kas piemērots dažādām aktivitātēm, tomēr neviens grīdas segums nav piemērojams visiem sporta veidiem profesionālā līmenī.

Sporta zāļu grīdām būtiski ir izvēlēties ne tikai virsējo grīdas segumu, bet arī atbilstošu nesošo pamatni. Seguma virsma nodrošina grīdas vizuālo izskatu, atbilstošu slīdamību, virsmas cietību, savukārt pamatne – elastību un trieciena absorbētspēju.

Sporta nodarbību laikā cilvēki bieži krīt un gadās arī traumas, tādēļ grīdai jābūt izgatavotai tā, lai aptuveni pusi kritiena trieciena uzņemtu grīda un tikai puse cilvēka ķermenis. Vārīgākās ķermeņa vietas ir mugura, ceļgali un potītes, traumu iespējamību samazinās elastīga grīdas pamatne. Grīdas elastību var panākt dažādos veidos, visbiežāk izmanto koka konstrukcijas ar elastīgu materiālu paliktņiem.

Latvijā sporta celtnēm daudz izmanto koka grīdas. Izmantojot skujkoku materiālus, lielākais mīnuss ir iespējamiem mehāniskie bojājumi no triecieniem ar cietiem ķermeņiem. Protams, uz skujkoku grīdas seguma uzturoties tikai sporta apavos, lieli kaitējumi neradīsies, taču masu pasākumu organizēšanai (kam nereti izmanto sporta halles) šis segums bez papildus aizsardzības pārklāja (piemēram, pagaidu paklāja) nebūs piemērots. Izmaksu ziņā dārgāki, taču arī cietāki kokmateriāli ir osis, ozols vai kļava.

Jāatceras, ka jebkuram koka grīdas seguma materiālam ir jānodrošina atbilstoši, visu gadu nemainīgi klimatiskie apstākļi (temperatūra un gaisa mitrums) gan to uzglabāšanas, gan ieklāšanas, gan arī ekspluatācijas laikā.

Koka grīdas ir būtiska prasība, piemēram, augstākā līmeņa basketbola sacensībām. Koka grīdas populāras arī skolu sporta zālēs, taču mūsdienās arvien lielāku popularitāti iegūstošais florbols tās var ļoti bojāt.

Koka grīdām parasti veidojas pagrīde (starp betona pamatni un virsmu), ir būtiski, lai tajā neuzkrātos mitrums. Zemgrīdas telpā jānodrošina atbilstoša hidroizolācija, pa perimetru grīdā jābūt atvērumiem, lai grīda elpotu. Īpaši lielām telpām nepieciešams ierīkot zemgrīdas ventilāciju, lai gaisa apmaiņa notiktu visā pagrīdes platībā.

Specializētie sporta grīdu seguma materiāli visbiežāk nopērkami ruļļos – sporta hallēm piemēroti sintētiskie vai dabīgā linoleja sporta segumi.

Jāatceras, ka zem jebkura sporta seguma nepieciešams triecienu absorbējoša pamatne, ja segums tiks līmēts uz betona vai citas stingras virsmas, šādas telpas būs piemērotas vienīgi vingrošanai, trenažieriem vai aktivitātēm, kurās nav liela cilvēku saskare ar grīdu.

Sporta grīdas iekštelpās – elastīgas un drošas

Vairāki sporta laukumi vienā

Katram sporta veidam ir noteikts laukumu līniju izvietojums, to biezums, krāsa. Gadījumā, ja sporta hallē paredzēts iebūvēt kādus sporta elementus (basketbola grozus, volejbola stabus, vingrošanas rīkus), tas jāparedz jau projektēšanas stadijā, lai grīdas ieklāšanā konkrētajās vietās segumā paredzētu atbilstošas atveres.

Tāpat jāpārdomā laukumu izvietojums, lai tas būtu pārskatāms un ērts. Parasti tiek veidoti viens vai divi galvenie laukumi un daži palīg laukumi (to līnijas var būt šaurākas).

Share by: