Vinila grīdas segumi

PVC grīdas segumi

Vinila jeb PVC grīdas segumus visbiežāk sauc par linoleju izteiktās līdzības dēļ, tomēr tas nebūtu pareizi, jo linolejs ir materiāls, ko ražo no dabīgām izejvielām, kamēr vinila grīdu seguma galvenā sastāvdaļa ir polivinilhlorīds.

Tieši ražošanā izmantojamo izejmateriālu īpašību dēļ, klienta telpās iegulst ļoti praktisks grīdas segums ar viegli kopjamu virsmu. Šo segumu priekšrocība ir izturība, plašā krāsu izvēle, dizaina un izmantošanas iespējas, kā arī cenas un kvalitātes lieliskā attiecība.

Vienkrāsaini klājumi piešķir telpām askētisku, ieturētu, nomierinošu vai izteikti klasisku un neuzkrītošu grīdu, savukārt, kombinēti ieklāts segums, veidojot zīmējumus un rakstus dažādās krāsās, telpas padara „dzīvākas” un krāšņākas.

Vinila grīdas segumu izmantošana ir paredzēta dažādās sabiedriskās ēkās – izglītības, medicīnas un valsts iestādēs, ēdināšanas uzņēmumos, viesnīcās, birojos, tā pat arī vieglās rūpniecības telpās – apģērbu izgatavošanas, medikamentu, tehnikas un elektronikas ražotnēs, kā arī daudzās citās nozarēs.

PVC grīdas segumu materiālus pēc uzbūves iedala homogēnajos un heterogēnajos. Homogēns segums ir vienslāņains, kur seguma krāsa un raksts ir vienāds visa seguma biezumā. Turpretī, heterogēns segums ir veidots vairākās kārtās (parasti trīs), kur virsējā ir speciāla sastāva nodiluma izturības kārta, kam apakšā izvietota dizaina zīmējuma kārta, un trešais ir pamatslānis. Abi seguma veidi ir vienlīdz labi un noturīgi, un to atšķirība ir tikai ražošanas process un dizaina iespējas.

Augstākās klases un kvalitatīvāko vinila segumu (gan homogēno, gan heterogēno) virsmas ir papildus pārklātas ar poliuretāna (PUR) aizsargkārtu, kas vēl vairāk paaugstina nodilumizturību un padara segumu vieglāk kopjamu, jo poliuretāns aizsargā materiālu no netīrumiem un atgrūž tos. Tieši šī iemesla un augstās nodiluma izturības dēļ vinila segumi kalpo ilgi un nezaudē savu labo izskatu daudzus gadus.

Ražotāji

  • itec – contract floors
  • forbo – flooring systems
  • fatra
  • graboplast
  • tarkett

Attēli no Itec kolekcijas.

Dizaina vinila flīzes

Dizaina vinila flīzes vai industrijā labāk pazīstamas kā LVT (Luxury Vinyl Tiles) ir salīdzinoši vēl neiepazīts grīdas seguma veids, kas ļoti ātri iekarojis savu vietu starp pārējiem segumiem un tiecas to tikai palielināt.

LVT veiksmes stāsta pamatā ir vairāku svarīgu īpašību kopums, kas sniedz lielisku rezultātu pēc grīdas ieklāšanas. Noderīgās īpašības sākas ar seguma nodiluma izturību un vieglo kopšanu, pateicoties nodiluma aizsargslānim un PU pārklājumam, kas atgrūž netīrumus un putekļus.

LVT ir ar ūdeni atgrūdošu un necaurlaidīgu virsmu, un tās ieklāšana ir līdzīga ar citu vinila segumu ieklāšanu, proti, ar pielīmēšanu pie pamatnes. Tāpēc grīdas segums ir ūdens noturīgs. Vinila flīzes ir stabilas, formu nemainīgas (dimensional stability) un temperatūras svārstības tās neietekmē, kā notiek ar koka dēļiem vai parketu, kad tie saraujas vai izplešas.

LVT dizaina risinājumi ir nākamais patīkamais pārsteigums – koka un akmens masas izskats dažādos toņos ir iestrādāts ar reljefu. Vinila flīžu izmēru daudzveidība, kas atveido koka dēļa vai akmens flīzes izskatu, rombu, trīsstūri, sešstūri, ļauj telpā veidot individuālu dizainu. Tieši šo iespējamo dizaina risinājumu un izturības dēļ LVT ir pieprasīts birojos, kafejnīcās, restorānos, veikalos kā arī mājsaimniecībās (virtuvēs, koridoros, vannas istabās) un citur.

Klientam izvēloties LVT ar CLICK sistēmu, papildus dizainam var iegūt lielisku skaņas absorbciju un izolāciju, kas lieti noder telpās, kur klusums ir vērtība. Izvēloties vinila flīzes, jūs paši vai jūsu interjerists spēs radīt izcilu dizaina grīdu tieši jums!

Ražotāji

  • moduleo
  • forbo – flooring systems
  • fatra
  • graboplast

Attēli no Moduleo kolekcijas.

Nepieciešama konsultācija par grīdu ieklāšanu?

Lūdzu, sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvājumu.

Sazināties ar SIA "Grīdu serviss"