Linolejs

Dabīgais linolejs

Linolejs kā grīdas segumu materiāls ir pazīstams jau kopš 18. gadsimta un rūpnieciskā ražošanā pirmo reizi tas tika sākts ražot 19. gadsimta sešdesmitajos netālu no Londonas.

Izmantojot tikai dabiskās izejvielas – linsēklu eļļu, sveķus, koka vai korķa miltus, kaļķakmeni, džutu un dabiskās krāsvielas, tika radīts elastīgs, pietiekami ciets, izturīgs un krāsains grīdas segums. Arī mūsdienās ražotam linolejam sastāvdaļas būtiski nav mainījušās, tikai, attīstoties tehnoloģijām, ir uzlabojušās linoleja ekspluatācijas īpašības un dizains.

Dabīgo linoleju var klāt gan intensīvi noslogotās sabiedriskās telpās, gan privātmājās. Var izvēlēties dažāda biezuma linoleju – 2-4 mm, kur 2mm ir paredzēts mazas noslodzes telpām, 2,5-3mm augstas noslodzes telpām, un ar biezumu virs 3mm jau ir izmantojams aktīvo un sporta nodarbību telpās.

Ierastais linoleja platums ir 2m, kas ļauj to ieklāt dažādās platībās – gan nelielās virtuvēs, vai saimniecības telpās, gan plašās istabās un zālēs. Tāpēc mūsdienīgi ražoto un spilgtām, dabīgām krāsām bagāto linoleju labprāt izmanto izglītības iestādēs – bērnudārzos un skolās, kur vēlas pietiekami izturīgu segumu no dabīgiem materiāliem.

Lai grīdas segums nezaudētu savu sākotnējo izskatu un kvalitāti, tas ir regulāri jāmazgā ar neitrālu mazgāšanas līdzekli.

Ražotāji

  • forbo – flooring systems

Attēli no Forbo kolekcijas.

Nepieciešama konsultācija par grīdu ieklāšanu?

Lūdzu, sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par mūsu piedāvājumu.

Sazināties ar SIA "Grīdu serviss"